Cosmic Pantry – unikalne mieszanki adaptogenów, ziół i roślin w nowoczesnym wydaniu.

Obserwuj nas

Zapisz się do newslettera

Nie przegap nowości, promocji i najnowszych wieści ze świata adaptogenów

  DARMOWA WYSYŁKA POWYŻEJ 199 ZŁ ✨

  Wyszukaj

  Czym są adaptogeny?

  Adaptogeny to coś innego niż superfoods i coś więcej niż zwykłe zioła. To części roślin: kora, grzyby, liście i kłącza, które mają niezwykłe właściwości. W Ajurwedzie, TCM i medycynie ludowej znane są od tysięcy lat, a ich skuteczność jest tak duża, że w latach 40. zainteresował się nimi farmakolog ZSRR Mikołaj Łazariew.

  To on zauważył, że część stosowanych w medycynie naturalnej roślin działa w wyjątkowy sposób – adaptując organizm do wyzwań i zmian w świecie zewnętrznym – nazwał je więc adaptogenami. Naukowcowi zależało, żeby wsparcie tych super ziół, pozwoliło rosyjskim żołnierzom i sportowcom być najlepszymi na świecie. To, co zostało sklasyfikowane i przebadane w ubiegłym stuleciu, było jasne już wcześniej dla mieszkańców Indii, Ameryki Południowej, Iranu czy Chin.

  Dziś wszyscy możemy korzystać z mocy tych wyjątkowych roślin. My pozyskujemy je z miejsc, w których naturalnie występują, przerabiamy na proszek, łączymy zachowując unikalne proporcje i w niektórych przypadkach uzupełniamy dodatkowymi składnikami, które uzupełniają właściwości mieszanek (np. kakao, kurkuma, cykoria). Zamknięte w pięknych słoiczkach i estetycznych opakowaniach pomogą Ci rozpieszczać się na co dzień.

  Czym są adaptogeny?
  Jak_dzialaja_adaptogeny

  Jak działają adaptogeny?

  Cała magia adaptogenów polega na tym, że działają niespecyficznie. Nie muszą znać źródła problemu (przetrenowanie, przepracowanie, zanieczyszczenie środowiska, trudne warunki atmosferyczne, kłopoty ze snem) czy stresu (fizyczny, psychiczny), żeby wesprzeć ciało dokładnie w taki sposób, jakiego ono potrzebuje.

  W przeciwieństwie do zwykłych ziół, które działają na poszczególne organy lub układy, adaptogeny wpływają na cały organizm i samodzielnie go regulują. Przykład? Ashwagandha może dodawać energii i witalności, ale także wyciszać przed snem.

  Adaptogeny nie uzależniają, nie stymulują też w sposób, który na dłuższą metę wyczerpuje zasoby energetyczne organizmu (jak np. cukier czy kawa). Ich rolą jest przystosowanie ciała i umysłu do panujących warunków i podniesienie wydolności oraz odporności na stres. Rośliny zaliczane do tej grupy, nie mogą też wywoływać istotnych skutków ubocznych.

  Jak używać adaptogenów?

  Dlaczego wybieramy formę pudru zamiast tabletek lub kropli? Zależy nam nie tylko na właściwościach, chcemy wykreować cały rytuał wokół stosowania adaptogenów. Wierzymy, że zażywanie ich w takiej formie sprzyja relaksowi i uważności.

  Pudry można dodawać do owsianek, smoothies, soków, jogurtu, mleka czy kawy, ale też do wypieków i deserów. Tu ogranicza Cię wyłącznie fantazja. Cosmic Drinks to gotowe mieszanki do picia, które wystarczy zalać gorącym mlekiem, chociaż od naszych klientów wiemy, że mieszają je i używają ich na różne niecodzienne sposoby. Stosuj tak, jak lubisz!

  Dla najlepszego działania polecamy przyjmować mieszanki długotrwale i regularnie. Z naszego doświadczenia wynika, że lepiej trzymać się zalecanych dawek i spożywać adaptogeny codziennie, niż używać większych ilości raz na jakiś czas.

  Jak_uzywac_adaptogenow

  PRZEPISY

  Koniecznie sprawdź przepisy z wykorzystaniem adaptogenów Cosmic Pantry!